Divoký západ v Nakolicích

Hasičský tábor II. běh

Jak už se stalo naším zvykem i letošní táborové téma bylo odtajněno v půlce června, kdy jsme pustili do světa krátký upoutávkový film ze studia Hruska Pictures Tenkrát v Nakolicích (na motivy filmu Tenkrát na západě). Od té doby už se všichni táborníci – malí i velcí mohli těšit na dobrodružství, které nás bude celý týden čekat. Už první den byl pro všechny velkým překvapením. Když malí osadníci nastoupili do autobusu, rodiče radostně mávali a loučili se, objevili se najednou banditi. Přepadli rozjetý autobus, spoutaného řidiče donutili vystoupit a s truhlou plnou peněz od bankéře i s malými osadníky odjeli neznámo kam. Jako šerifovi mi nezbylo nic jiného, než se vydat po stopě a pokusit se všechny zachránit. Ta mě dovedla do nakolické osady, kde jsem našel už jen samotné osadníky bez peněz. Všichni jsme se ubytovali, seznámili se s prostředím, našli si svá oddílová místa a postupně začali pracovat na svých vlajkách, pokřicích, táborové hymně atd. Večer nás čekala první z mnoha hraných scének, kde naši osadu navštívil bankéř, od kterého jsme si půjčili peníze. Opět ale přišli i banditi. Ti ovšem tentokrát odešli s nepořízenou, protože je zahnalo našich 15 statečných v čele se šerifem. S bankéřem jsme se domluvili na další půjčce a slíbili jsme mu, že vše brzy splatíme. Děti se rychle vžily do role osadníků divokého západu. Během celého týdne si vyzkoušely různé aktivity, jako bylo rýžování zlata v potoku, střelba z koltu a pušky na plechovky od fazolí, koňský slalom, házení podkovou do kbelíku, vrhání dynamitem do sudů, sázení kaktusu… Za všechny disciplíny si vydělávaly na jídlo, a hlavně na splátku bankéři. Děti si také užily večerní rančerské táboráky plné zpěvu s kytarou, hraných scének a opékání špekáčků. I kovbojové se musejí někdy umýt a s tím nám pomohli kluci z JSDH Borovany, kteří si pro nás připravili ukázku techniky, oblečení, hašení a velké překvapení. Tím byla obří pěnová show, která byla velkou zábavou nejen pro děti. Pěkně namydleným nám nezbylo nic jiného než projít přes nakolické sprchy. Jedním z vrcholů tábora měl být výlet do Českých Budějovic, kde měli osadníci v bance vyměnit narýžované zlato. Po obědě si děti zakoupily jízdenku na vlak a odebraly se pěšky do Vyšné. Na zastávce jim průvodčí zkontroloval jízdenky, poté mohli směle nastoupit do vlaku. Až doteď probíhalo vše hladce, než ovšem dojeli do první zastávky Jakule, kde vlak přepadli zase ti zpropadení banditi. Vlítli do vlaku, ukradli jim peníze i zlaté valouny a vyhodili je z vlaku ven. Děti se tak do Českých Budějovic nedostaly a nezbylo jim než se vydat po stopách zpět do osady. Někteří byli zklamaní, ale po příchodu do osady se jim otevřel saloon, kde si vše vynahradili. Za peníze, které jim zbyly, si mohli koupit něco dobrého na zub, nebo i pití v baru – například cloumák, supercloumák, jum, či zelenáč. Nechyběl ani drobný hazard a všichni si tak užili divokou párty jako opravdoví kovbojové. Celý týden utekl jako vítr po prérii, nezbylo už jen než vyhlásit výsledky celotáborové hry, zabalit a připravit se na návrat zpět z nakolické prérie do „civilizace“. Po příjezdu ještě děti předvedly po oddílech rodičům své pokřiky a novou táborovou hymnu, za což sklidily veliký potlesk. Na závěr bych rád poděkoval jednotce SDH Borovany za ochlazení. Slávkovi Hanzalů za milé překvapení v podobě spršky bonbonů z nebe. Dále náleží velký dík všem účastníkům tábora. Bez této skvělé party by tábor nebyl táborem, všichni si dokázali udělat ze sebe srandu, a vykouzlit tak úsměv nejen na dětských tvářích. Za podporu našeho běhu patří také poděkování firmě Vodafree.cz a lidem, kteří jakýmkoli způsobem přispěli k přípravě programu a chodu tábora. Fotogalerii a videa z tábora naleznete na webových stránkách www.ldtnakolice.cz.

šerif Pavel Pešek, hlavní vedoucí II. běhu

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *