PEKLOMÁNIE 2019

Po roce se opět otevřely brány tradiční borovanské Peklománie, již 11. ročníku. I letos čekalo na návštěvníky několik novinek. Peklo bylo vybaveno novou videotechnikou. Devatenáct monitorů, 9 DVD přehrávačů bylo nainstalováno do čertího baru, muzea a dispečinku. Pro herce byla vybudována nová šatna se zázemím.

Statistika:

  • Počet hracích večerů: 9
  • Počet prohlídek (představení): 128
  • Letošní peklo navštívilo: 3631 návštěvníků!
  • Počet herců celkem: 122–z toho 47 dětí
  • Počet herců na hrací den: 80–z toho 26 dětí
  • Délka jednoho přestavení: 75 min
  • Počet hodin herce strávených v pekle hraním: 52
  • Každé představení hráli herci nepřetržitě: 5 hodin
  • Nejvíce hráli herci nepřetržitě: 6,5 hodiny
  1. prosince navíc herci Peklománie uspořádali sedmdesátiminutový pořad pro děti v borovanské Stodole pod názvem Rohatá nadílka s anděly spojený s Mikulášskou nadílkou. 8. prosince herci Peklománie podnikli pekelnou cestu do Penzionu Kamínek za majitelem Zdeňkem Malinkou, kde sehráli pekelný soud a popřáli vše nejlepší k jeho 50. narozeninám. Po devíti hracích večerech jsme opět unaveni, ale s pocitem dobře vykonané práce. Největší odměnou pro nás jsou zápisy návštěvníků v pekelné knize návštěv. Závěrem bych chtěl poděkovat všem, co se na letošním pekle podíleli: členům SDH Borovany, táborovým pracovníkům hasičského běhu, hostujícím hercům, divadlu ŠOK ZŠ Borovany, městu Borovany, Službám Borovany, infocentru, knihovně, ČČK Borovany, paní Lence Polívkové, Penzionu Kamínek a všem těm, kteří přispěli k uskutečnění tohoto projektu. Letošní peklo sice skončilo, ale naše práce dále pokračuje. Z dotačního programu byly nakoupeny figuríny a my se snažíme, aby peklo mohlo být od jara otevřeno celoročně. Všem čtenářům Borovanského zpravodaje přejeme úspěšný a pohodový rok 2020.

Za ředitelství Peklománie Mgr. Jan Nýdl

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *