Ve jménu krále, ke králi, s králem a za krále 2007

Celý rok trvalo, než nadešel dlouho očekávaný den D 23.7.2007. Magické datum, které odstartuje 14 báječně prožitých dní, na táboře s kamarády se spoustou soutěží, her, legrace a dobrodružství. Všichni jsme odjížděli v napětí, o čem letošní tábor bude. Překvapení na nás nenechalo dlouho čekat. Naše loňská základna agentů FBI se proměnila v Království České za vlády Karla IV. Táborová výzdoba hradbami, dobovými erby a pranýřem vytvářela slibný začátek našeho příjezdu. Po ubytování v tvrzích a rozdělení do jednotlivých družin, jsme se seznámili s celotáborovou hrou s názvem „Ve jménu krále“. Tábor řídil Královský kancléř spolu s Heroldem, Mincmistrem, Alchymisty, Ranhojičem a Královskou gardou. Vedoucí byli Hejtmani a instruktoři Rytíři. První dny bylo potřeba si ušít slavnostní oděv a na něj zhotovit erb svého rodu, který musel být doložen listinou s popsáním, jak erb vznikl. Třetí den nás poctil návštěvou sám císař Karel IV. se svojí družinou, u kterého jsme skládali slib věrnosti Koruně české. Odměnou nám byl vystaven Královský glejt s titulem Páže. Potom se už tábor rozjel naplno.Každý den jsme plnili jednotlivé etapy celotáborové hry, hráli různé soutěže a hry. Na sklonku dne proběhl slavnostní nástup v oblecích, kde se hodnotil uplynulý den. Ti šikovní byli pochváleni a po zásluze odměněni buď pochvalou nebo táborovými penězi – Groši. Ten kdo zlobil musel stát po určitou dobu u pranýře, stejně jako ve středověku. Vydělané peníze jsme pak společně utráceli v hospodě u Kata Mydláře, kde se provozovaly i středověké hazardní hry. V neděli pak vypukla táborová olympiáda, kde se bojovalo v pěti disciplinách o opravdové medaile. To největší překvapení nás však čekalo druhý týden. Místo tradičního výletu na Nové Hrady, se celý tábor rozdělil na dvě poloviny. První skupina vyrazila autobusem do Českého Krumlova, kde navštívila muzeum útrpného práva. Druhou skupinu čekalo ve Vyšším Brodě sjíždění Vltavy na raftech. V poledne se obě skupiny v Rožmberku vystřídaly. Bylo to fakt HUSTÝ! (prostě bomba). Sluníčko i počasí přálo, takže se výlet vydařil. Bude na co vzpomínat. Při cestě domů nebylo nikoho, kdo by v autobuse nespal. Druhý týden utekl jako voda. Splnili jsme Železného hasiče, změřili síly v triatlonu, v branném závodě a urputně bojovali v námořní bitvě na raftech. Ukázky své techniky předvedli i pracovníci požárního učiliště Borovany a novou cisternu přivezli ukázat i dobrovolní hasiči. V noci jsme pak prošli dvě stezky odvahy. Jednu bez strašení a druhou dobrovolnou s ukázkami útrpného práva. Vyvrcholením celotáborové hry byla bitva tří císařů na Nakolickém poli, kde se strhla ukrutná bitva celého tábora. Tábor jsme zakončili velkým rautem se švédskými stoly, kde nechyběly grilovaná kuřata, řízky, hranolky, chlebíčky, obložené mísy, jednohubky, plno druhů ovoce a jiných dobrot. S nacpanými pupíky jsme pak u večerního táboráku předvedli své nacvičené programy. Závěrečný den jsme naposledy sejmuli vlajku, naposledy zakřičeli táborový pokřik „Ke králi, s králem a za krále“a naposledy zazpívali táborovou hymnu „Gorilu“. Letošní tábor byl opět super! Tábor 2007 skončil, ať žije tábor 2008! AHOJ

Jakub Nýdl – Páže – 8.B

Okdaz na fotogalerii:

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *