Pod pirátskou vlajkou 2008

Dne 21.7.2008 došlo k přepadení asi 80 dětí v areálu borovanské školy. Děti byly uneseny skupinou 30 pirátů, kteří je odvezli do hlubokých novohradských hvozdů na celých 14 dní. Děti byly bezpečně vráceny až 2.8.2008. Ale dodnes je na nich znát jistý vliv pirátského únosu. NEVĚŘÍTE???? VĚŘTE!!! Ale nebojte, nešlo o žádné zločinecké spiknutí, ale o letní hasičský tábor v Nakolicích, který se letos konal pod pirátskou vlajkou, což byl také oficiální název celotáborové hry. Děti, rozčleněné do 5 posádek, se vydaly zdolávat všechny překážky k získání hodností pirátů pod vedením svých vyšších důstojníků a lodních mistrů (pro nezasvěcené pod vedením vedoucích a instruktorů). Naučily se všem hlavním potřebám správného piráta: vyrobit svůj pirátský znak, vymyslet svůj bojový pokřik. a hlavně ukořistit co nejdříve loď a ubránit se nájezdům královských lodí! Budoucí piráty svolával každý den a každou denní dobu na palubu lodní zvon – na odvšivení (hygienu), menáž (denní jídlo), moročinu (zaměstnání), povinný odfuk (polední klid) a nebo na chrápadnu (večerku). Pak nadešel čas pirátských zkoušek a povýšení do stavu pirátského a pokud se ptáte, jestli prošli všichni adepti??? Samozřejmě!!! Kapitán Morgan je povýšil do pirátského stavu symbolickým poklepem šavlí na rameno. A tak se mohli jako piráti účastnit bitev se Španěly, sjet divokou řeku a nakonec svést lítý boj s ostatními posádkami. Ale bylo by chybné myslet si, že jsme se jenom učili a bojovali. Piráti si i zahráli klasické hry jako jsou fotbal, vybíjená, na pašeráky a stále oblíbené „orin džin džin“. Poseděli jsme u táborákového ohně, zazpívali si trampské písničky a táborovou hymnu, kterou si pobrukoval postupně celý tábor. Samozřejmě děti změřily své síly v branném běhu. Sečteno a podtrženo: děti byly navráceny zpět do svých domovů 2.8.2008 a jak je poznáte??? Umí chodit o dřevěné berli, s páskou přes oko, a hlavně bojovat pod vlajkou Jollyho Rodgera. A pokud vás zajímá úspěšnost letošního tábora, tak vám nemohu říct nic jiného než, že to bylo zase výborné.

Jana Průková

Odkaz na fotogalerii:

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *