Agenti FBI na stopě zelené hmoty 2006

23.7.2006 jsme se plni očekávání sešli před školou. Všichni dospělí pracovníci byli oblečeni do černých obleků s klobouky a černými brýlemi na očích. K obědu jsme se po drobných peripetiích dostavili do areálu letního tábora Nakolice. Když jsme se rozdělili do oddílů, seznámili jsme se s našimi oddílovými vedoucími, tzv. velícími agenty. Při zahajovacím táboráku jsme se dozvěděli, která celotáborová hra na 14 dní zaměstná naše městem zhýčkaná těla. V prvních třech dnech jsme byli školeni na agenty. Z každého oddílu byli vybráni tři budoucí agenti, kteří se školili v jednotlivých kategoriích: analytici, topografové, spojaři, střelci a průzkumníci. Výcvik si vzali na starost oddíloví vedoucí. Ještě navíc z každého oddílu byl vybrán zvláštní speciální agent. Tito agenti byli vyškoleni ve všech kategoriích. Po třech dnech nás čekaly závěrečné zkoušky, které plnily jednotlivé oddíly před přísnou komisí velících agentů. Na konci nás čekala figurína na umělé dýchání a skvěle připravena otevřená zlomenina lýtkové kosti. Všechny oddíly tuto těžkou zkoušku zdolaly. Všichni jsme tím pádem mohli plnit úkoly FBI. Tajné a dosud nevyřešené případy AKTA X. Jednoho večera těsně před dvanáctou hodinou se z „pešunku“ nad táborem ozvalo kvílení motoru a rachot. Za táborem právě spadlo letadlo. Toto teroristické letadlo spadlo díky zelené hmotě, která byla na palubě letounu převážena. Právě zelená hmota se stala předmětem našeho vyšetřování. Na konci tábora jsme tuto hmotu konečně nadobro zničili. Každý agent na posledním „brífingu“, tj. večerním nástupu, dostal výstupní hodnocení, že prospěl kurzem Výcvikového tábora FBI. Letošní tábor byl v černých brýlích a s kartičkou agenta na krku prostě super!!! Jana Průková Letošní hasičský tábor byl trochu jiný než ty předchozí. Po 26 letech se s táborem rozloučil hlavní vedoucí Mgr. Karel Macht a hospodářka Milena Machtová. Dostal jsem nesnadný úkol pokračovat a s novým týmem nahradit předešlý velmi dobře fungující stav. Chtěl bych proto touto cestou poděkovat všem dospělým pracovníkům za pomoc a za jejich vykonanou práci po dobu hasičského tábora. Nesmím zapomenout ani na děti, které byly opravdu skvělé. V koutku duše doufám, že se jim letošní tábor snad alespoň trochu líbil. Všem vám moc ještě jednou děkuji a těším se na další tábor 2007, s vámi.

Bc. Jan Nýdl – hlavní vedoucí

 

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *